“Jestem jak motyl” – biograifia najlepszego polskiego komedianta

Wyjątkowa autobiografia napisana w lekkim stylu przez odtwórcę jednej z najbardziej nietuzinkowych postaci w polskich produkcjach. “Jestem jak motyl” Andrzeja Grabowskiego to pozycja dla ludzi poszukujących inspiracji w historii życia “pierwszego komedianta kraju”, jak sam siebie nazywa.

Czy tylko “Świat według Kiepskich”?

Choć Andrzeja Grabowskiego znamy przede wszystkim jako odtwórcę roli niezapomnianego Ferdynanda Kiepskiego z serialu “Świat według Kiepskich”, jego działalność znacznie wykracza po za granicę tej jednej produkcji.

Grabowski wielokrotnie występował w kabarecie i był odtwórcą wielu ról w spektaklach teatralnych i filmach. Zna się także na dubbingu, a wśród postaci, którym głosu użyczył, znajdują się bohaterowie jednych z najpopularniejszych filmów ostatnich lat – między innymi “Harry Potter”, “Merida Waleczna” i “Toy Story 3”. Znamy go także z popularnego programu rozrywkowego “Taniec z gwiazdami”, w którym zasiada w ławie jury. Choć nie każdy jest tego świadomy, Andrzej Grabowski nagrał również cztery płyty z piosenkami, a jego działalność muzyczna prężnie się rozwija!

Opowieść zawarta w biografii ukazuje znanego w Polsce aktora od innej strony. Autor odsłania przed czytelnikiem karty, ukazując nam schowaną za żartami i humorem wrażliwą osobowość i umiejętność ciekawego opowiadania o rzeczach, jakby się mogło wydawać,  nieciekawych.

Szczerze o sobie w “Jestem jak motyl”

Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl (https://www.taniaksiazka.pl/andrzej-grabowski-jestem-jak-motyl-p-1443311.html) to niezwykle barwna i napisana gawędziarskim stylem biografia, od której niemalże nie można się oderwać. Już od daty swojej premiery zbierała pozytywne opinie czytelników, którzy po jej przeczytaniu poznali postać Andrzeja Grabowskiego znacznie bliżej. Okazuje się, że choć najbardziej znany jest ze swojej roli komediowej, w życiu prywatnym nie przepada za żartowaniem na pokaz.

Autor “Jestem jak motyl” opowiada w swojej książce o swoim życiu od początku, bez owijania w bawełnę – od samej błogości dzieciństwa, przez dorastanie, w końcu zaś szczerze o swojej karierze filmowej i teatralnej. Z opowieści tej wyłania się obraz człowieka innego niż ten, którego znamy z ekranu telewizorów, człowieka, który wielokrotnie musiał zmierzyć się na drodze swojego życia i kariery z licznymi przeciwnościami. W końcu otrzymujemy obraz życia aktora z innej perspektywy –  jest to perspektywa bardziej osobista, ukazująca tło wielu istotnych wydarzeń i zaplecze powstawania kultowych produkcji filmowych z jego udziałem. Rekomendowana jest każdemu pasjonatowi filmów polskich i osobom szukającym przyjemnej lektury na popołudnie.

Boże Narodzenie - obraz utworzony przez gpointstudio - pl.freepik.com